Kopalniško pohištvo je sicer narejeno iz različnih materialov, a vendarle obstajajo splošne smernice, ki jih lahko upoštevate pri vzdrževanju in negi samega pohištva.
Pohištvo za kopalnico vključuje kopalniške bloke, kombinacijo umivalnika in omarice, ogledala. To so osnovni kosi. Če je v vašem kopalniškem prostoru nameščene veliko kozmetike, se verjetno v tem prostoru nahaja še kakšne dodatna omarica. Takšne omarice je dobro namestiti kar na steno. Če pa stojijo na tleh, so zelo dobrodošle daljše nogice, da bodo omarice varne pred razlitji, lužami ter podobno.
Kazalo strani:
Odstranjevanje prahu s kopalniškega pohištva
Čeprav je v kopalniškem prostoru praviloma veliko vlage, ker se v njem kopamo oziroma tuširamo, se še vseeno lahko nabere kar nekaj prahu. Celo vlaga prah vleče nase. Na ploščicah ali na pohištvu kopalnice se zato pogosto naberejo manjši kupčki prahu.
Če želite, da bo vaše kopalniško pohištvo ostalo lepo, morate na vsake toliko časa preveriti, ali se je na vrhu omaric ali pod njimi nabral prah. Obrišite ga s suho krpo.
Čiščenje razlitih čistil in kozmetike
Vlažno milo na pohištvu v kopalnici lahko pusti neprivlačne madeže. Prav tako je to značilno za pasto, čistila, ki se vam mimogrede polijejo za pohištvo, šampon ter podobno. Tovrstni madeži lahko puščajo trajne sledi, ki jih je kasneje težko odstraniti. Nekatere materiale, kot je les, je potrebno čistiti s posebnimi čistili. Ker je kamen Silestone neporozen, je zelo odporen na madeže. Tudi vlaga ne pride v notranjost kamna, zato ga ni potrebno pogosto čistiti. Dovolj je, če ga očistimo z milnico in vodo.
Pomembno je, da tudi bolj skrite kotičke predalov ter omaric redno pregledujete in jih kar sproti čistite. Najhuje, kar se vam lahko pripeti, je, da se zaradi madežev z nekaterih materialov prične luščiti barva ali odstopati zgornja plast.
Kar kakovostne led žarnice postavlja na pomembno mesto, je prav gotovo njena poraba elektrike. Ta je bistveno manjša kot pa poraba pri klasičnih žarnicah,
Nega lesa v kopalnici
Kopalniško pohištvo je vsekakor lahko narejeno tudi iz lesa, čeprav se komu med vami to zdi nekoliko neobičajno. Čeprav les kopalnico spremeni v pravo oazo miru in ji da še pridih domačnosti ter naravnosti, boste morali v nego ter vzdrževanje tega materiala vložiti nekoliko več truda in ne nazadnje še časa.
Madeže razlite kozmetike ali celo kemikalije morate z lesa obrisati takoj. V nasprotnem primeru bo kopalniško pohištvo iz lesa najverjetneje utrpelo trajno škodo, ki jo boste le stežka popravili.
Izjemnega pomena je še, da pohištvo ne ostaja dlje časa izpostavljeno direktnim sončnim žarkom. To namreč povzroča bledenje barv.
Osebe s telesno okvaro pa tudi šibki in starejši ljudje so precej omejeni v gibanju. Tudi vsakodnevna higiena, kamor so vključeni tuširanje, umivanje zob ter las, se lahko izkaže za precej težavno. Da si takšni ljudje lahko zagotovijo varnost in udobje, je izjemno dobrodošel stol za tuširanje. Preberite več … Za koga predvsem je namenjen stol za tuširanje.