Moderno življenje je s seboj prineslo veliko novih izzivov za človeštvo. Dandanes smo preobremenjeni z delom, šolo in raznimi življenjskimi situacijami, ki nas lahko hitro postavijo pred veliko izkušnjo. Vse to lahko povzroči, da posameznik ne more premagati določene življenjske spremembe, izziva, situacije in podobno. To pa povzroči občutke dolgotrajne žalosti, ki je lahko zelo močna. Pri psihoterapevtu je mogoče opraviti test depresije, ki zelo natančno pokaže, če posameznik trpi za močno in dolgotrajno žalostjo. S tem pa se lahko prične zdravljenje preko pogovora z izkušenim psihoterapevtom, ki je strokovnjak na svojem področju.
Kazalo strani:
Zakaj se depresija pojavi pri nekaterih ljudeh?
Žalovanje in občutki žalosti so popolnoma naravni odziv na različne dogodke v posameznikovem življenju. Pomagajo nam se spoprijeti z nastalo situacijo in iskati rešitve za nadaljevanje življenja. Stanje postane resno, če žalujemo zelo dolgo časa in se občutki žalosti ter bolečine ne zmanjšajo oziroma ne pojenjajo.
Poznamo različne teste depresije, ki so namenjeni zaznavanju omenjene motnje oziroma bolezni. Povzročajo jo številni dejavniki ali situacije, ki doprinesejo človeku veliko čustvenega trpljenja, šokov, žalosti in drugih negativnih občutkov.
Potrebno je razumeti, da se vsak posameznik drugače odzove na določen dogodek ali serijo dogodkov v svojem življenju. Pojav depresije preprosto pomeni, da se ne moremo soočiti s svojimi občutki, nastalo situacijo in drugimi elementi v določenem ali več delih našega življenja.
Pogosti simptomi depresije
Simptomi različnih mentalnih bolezni so si med seboj lahko zelo podobni. Zato je vedno priporočljivo, da diagnozo postavi izkušen psihoterapevt. Seveda pa je zelo pomembno, da trpeča oseba pove čim več o svojih občutkih, kako se počuti, kaj misli, da je narobe ipd. Najbolj pogosti simptomi depresije so:
- Dolgotrajni ali neprekinjeni občutki žalosti
- Nezanimanje za aktivnosti, ki so posameznika včasih veselile
- Izguba apetita ali prevelik apetit
- Težave s spanjem
- Razdraženost, hitra vzkipljivost
- Zmanjšana fizična aktivnost
- Občutki manjvrednosti in misli na samomor
Ključno je razumeti, da je začasna depresija oziroma žalovanje ali žalost normalen in zdrav čustven odziv na boleče trenutke v življenju. Pomembno je, da se posameznik sooči s spremembo, izgubo ali drugo situacijo in živi svoje življenje brez neprestane žalosti.
Depresija test je mogoče opraviti na več koncih
Prvi in najbolj pomemben korak je vedno, da se posameznik prične zavedati svojih težav in aktivno poišče pomoč. Posamezni depresija test nam lahko pove zelo veliko o trenutnem stanju določene osebe. Mogoče jih je najti tudi na spletu, vendar imajo vprašljiv izvor in kakovost. Najbolje je, če ga opravimo pri psihoterapevtu.
Potek depresija testa lahko poteka v več nivojih. Odgovarjanje na vprašanja na listu papirja lahko spremlja tudi pogovor s psihoterapevtom. Tako se najbolj in najhitreje določi stanje posameznika, kot tudi potek zdravljenja, ki je potrebno.
Nepogosti znaki depresije
Vsak posameznik izkuša določeno motnjo čustev drugače. Tudi znaki depresije so lahko neobičajni, kar pomeni, do zelo nepogosti. Nekateri trpeči ljudje se pretvarjajo, da so zelo srečni. Hitro pa je mogoče opaziti, da jih že najmanjše stvari spravijo v obup.
Med nepogoste znake depresije je mogoče tudi šteti hiperseksualnost, preveliko zakopanost v delo, nezdravo odvisnost od druge osebe, namerno odrekanje spanja in podobno. Vsako manj ali bolj ekstremno vedenje, ki ni značilno za posameznika, je lahko znak težav. Zato je močno priporočeno, da pomagamo sebi ali trpeči osebi poiskati pomoč čimprej.
H konopljini smoli se zaradi pozitivnih učinov zatekajo ljudje, ki imajo težave z depresijo, nespečnostjo, stresom, tesnobo in anksioznostjo.